Shoqërojeni këtë recetë të shijshme me fruta të mjaltit të frutave me një baguette, djathë të ndryshme dhe një shishe me verë me ëmbël të ëmbël me erëza të ëmbël për një piknik të bukur Bastille Day .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 gota verë e bardhë (e thatë)
- 3 lugë mjaltë (plus 2 lugë çaji)
- 2 lugë limon limoni (lëng)
- 1/2 lugë çaji zest (limon)
- 1 lugë gjelle sheqer (grimcuar)
- 1 luleshtrydhe me pintë (hulled)
- 2
- dardha (cored)
- 2 pjeshkë (vuri përballë)
- 3/4 filxhan
- qershi (e ëmbël, vuri përballë)
- Opsionale: 1 kiwifruit
Si ta Bëni
Përpunoni përbërësit e parë 5 në një blender derisa veshja të jetë e qetë. Chill për 20 minuta para se të shërbejnë.
Gjysmën ose gjysmën e luleshtrydheve, prerë dardha dhe pjeshkë në copa 3/4-inch, dhe përgjysmoni qershi. Pritini kiwifruit në gjysmë gjatësi, dhe pastaj prerë çdo gjysmë në mënyrë të tërthortë në feta 1/4-inch. Hidhni frutat e përgatitura me sasinë e dëshiruar të veshjes dhe shërbeni menjëherë ose ngrini.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 121 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 29 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 1 g |