Shiko për një recetë me çokollatë të mbuluar me luleshtrydhe vegan për Ditën e Shën Valentinit? Ju lehtë mund të bëni luleshtrydhe të mbuluara me çokollatë vegan duke përdorur markën tuaj të preferuar me çokollatë vegan. Sigurohuni të përdorni një çokollatë me cilësi të mirë, si Llojet e rrezikuara ose Dagoba.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 8 ounces çokollatë (cilësi vegan, thyer në copa)
- 2 pounds luleshtrydhe (pjekur të freskët gjatë stemmed)
Si ta Bëni
- Përgatitni një fletë pjekje duke e rreshtuar atë me letër dylli.
- Shkrihet çokollata vegan në një kazan të dyfishtë mbi nxehtësinë e ulët, nxitje shpesh për të siguruar që çokollata nuk djeg. Kur çokollata është e butë dhe e butë, zvogëloni nxehtësinë në një kazan të dyfishtë në shumë të ulët.
- Dip çdo luleshtrydhe rreth gjysmë rrugë në çokollatë dhe vendin në fletë pjekje me pëlhura të dylli. Lejoni luleshtrydhe të freskoheni para se të shërbeni.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 136 |
| Fat i shëndoshë | 8 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 15 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 2 g |