Kjo salcë jello boronicë nga Oqeani Spray bën një gjellë tërheqëse dhe freskuese për çdo grumbullim ose mbledhje pushimi. Pjesa më e mirë është që ju mund ta bëni këtë sallatë boronicë disa ditë më parë
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 8 oz. mund të grimcuar pineapple, drenazhuar, lëng rezervë
- 1/2 filxhan lëng boronicë koktej (të tilla si Spray Oqeani)
- 2 Tbsp. lëng limoni
- 1 3 oz. paketë xhelatinë mjedër
- 1 16 oz. mund të gjithë kokrra të kuqe
- salcë e boronicës
- 1/2 filxhan selino diced
Si ta Bëni
- Kombinoje lëngun e rezervuar të pineapple, koktej lëng boronicë dhe lëng limoni në një tigan të mesëm. Sillni një çiban.
- Shto xhelatinë. Llokoçis derisa ajo është tretur plotësisht.
- Pushoni salcën e boronicës me një pirun. Llokoçis në përzierje xhelatinë.
- Mbuloni me përfundimin e plastikës dhe ftohni deri pothuajse tërësisht të vendosur.
- Llokoçis në pineapple grimcuar dhe selino. Hidheni në një myk 4-filxhan. Chill deri firmë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 81 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 28 mg |
| karbohidratet | 12 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 10 g |