Topi Liquid Bourbon është një pije e madhe ëmbëlsirë për loverin e uiskit. Nuk është çokollata me të cilën zakonisht mendojmë , por ka një profil të thatë dhe të butë.
Mendoni se është si një çokollatë Manhattan nëse ju pëlqen, është po aq e sofistikuar sa ai klasik, thjesht shton një stil modern. Çokollata dhe likerët e lajthive janë shije të shkëlqyera për aromën e aromës komplekse të borgonit të Woodford Reserve.
Receta u botua në The Woodford Reserve Culinary Cocktail Tour , një ushqim dhe libër kokteje të botuar nga fabrikat e pijshëm.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces Woodford Rezervë Bourbon Whisky
- 1 ons bardhë creme de cacao
- 1/4 ons lajthi liker
- Garniturë: copëzat e çokollatës
Si ta Bëni
- Derdh burbur dhe likerët mbi akull në një xhami përzierëse .
- Ndajeni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Garnizoni me copëzat e çokollatës.
Recipe Mirësjellje: Woodford Rezervë Bourbon Whisky
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 283 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 15 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |