Kjo byrek me limonadë të thjeshtë verore është bërë me një mbushje 3-përbërëse dhe kore të grimcave graham. Ky version është bërë me qumësht të kondensuar ëmbël, por ju mund ta bëni me akullore.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 mund (6 ounces) koncentrohen limonadë të ngrirë
- 1 vaskë (8 ounces) rrahur sipër, thawed
- 1 mund ëmbëlsuar qumështin e kondensuar
- 1 graham shell cracker byrek , i blerë ose i bërë në shtëpi, 9 inç
Si ta Bëni
- Me një mikser elektrik ose në një blender, mundi limonadën dhe qumështin e kondensuar. Dele në rrokullisje.
- Përhapjen e përzierjes në korrjen e byrekit graham; mbuluar dhe ngrirë.
- Merrni byrek nga frigorifer rreth 15 minuta para se të shërbeni kohën.
Bëni me akullore!
- Limonadë Ice Cream Pie Në një tas të madh me një mikser elektrik, mundi koncentrat limonadë deri sa të qetë. Gradualisht mundi në 2 gota akullore vanilje derisa të përzihet mirë. Dele në 8 ounces e rrahur klasës së parë. mbushur korrur graham cracker; mbuluar dhe ngrirë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 237 |
| Fat i shëndoshë | 8 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 14 mg |
| sodium | 118 mg |
| karbohidratet | 37 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 5 g |