Gjuetia magjistare quhet e tillë, sepse likeri i Strega (italiane për magjistare ) është i fshehur në pije dhe ajo që është më e kënaqshme për këtë pije është se është një mënyrë e këndshme dhe e shijshme për të shijuar skocezin.
Ajo ka njëfarë sofistikimi me uiski dhe vermut, por është i ndrydhur me limonadë dhe bimët dhe shërbehet mbi akull, duke e bërë atë një libacion të përgjithshëm freskues, intrigues.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons Scotch whiskey
- 1/2 ons
- vermut të thatë
- 1/4 ons
- Strega liker bimor
Si ta Bëni
- Ndërtoni në një xhami të modës së vjetër 3/4 të mbushur me akull grimcuar .
- Ndaj .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 143 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1 mg |
| karbohidratet | 14 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 2 g |