Nëse jeni duke kërkuar për një koktej milioner, mund të merrni hutuar nga të gjitha variacionet. Ky recetë është një nga dy versionet popullore, tjetri një rum, raki, dhe përzierje me sloe gin zakonisht të referuara si Koktej Millionaire nr. 1 dhe të dyja janë kokteje të shkëlqyera klasike që duhet të konsideroni duke u përpjekur.
Ky milioner është një përzierje joshëse e uiski, portokalli, grenadine dhe mjedër me një cilësi mrekullisht qetësuese që e bën atë një pije të madhe ëmbëlsirë .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- thekër ose bourbon uiski
- 1 ons
- portokalli curacao
- 1 lugë çaji
- karafi
- 1 lugë çaji
- creme de framboise liker
- 1
- E bardha e vezes
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shake mirë dhe më shumë se zakonisht për të siguruar vezë është e përzier plotësisht.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 292 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 59 mg |
| karbohidratet | 21 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 4 g |