Koktej Stone Wall është një variant në koktej klasik Stone Fence . Në thelb vetëm uiski, sheqer dhe sode klubi, Muri i Gurit është një pije që duhet të ketë whisky zgjedhur me kujdes.
Bourbon është gjithmonë një opsion i mirë, sidomos diçka si Makers Mark , ose zgjedhin për diçka pak më të lehtë me Canadian Club Sherry Cask për një profil më të pasur dhe me shije frute. Sido që të jetë, ky klasik i vjetër meriton të kthehet në qendër të vëmendjes për aromën e tij të kënaqshme dhe lehtësinë e përgatitjes.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces bourbon (ose uiski kanadez)
- 1/2 ons
- shurup i thjeshtë
- Splash e
- Klubi sode në krye
Si ta Bëni
- Në një xhami të lartë , shtoni uiski dhe akull.
- Shto shurup të thjeshtë, llokoçis shkurtimisht.
- Top me sode klubit dhe për të shërbyer.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 183 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 638 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |