Me përjashtim të akullores (që ju mund të shërbeni së bashku me këtë pije për një çift dessert), ky koktej bën një punë të ndershme për të përsëritur shijen e mollës së freskët në një xhami.
Koktej Apple Crisp është ai që përdor një vodka të shijuar me tortë mjaft bukur, pa ardhur si një pije tepër e ëmbël. Ajo përmban Cake UV të përzier me një uisizëm të pikturuar dhe është i theksuar me panje dhe mollë. Rezultati është një koktej i ëmbël dhe i ëmbël që është i balancuar dhe një koktej ideal i rehatshëm për ato ditë vjeshte të ftohta.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- UV Cake Vodka
- 1 ons Revel Stoke Spiced Whisky
- 1/2 onç shurup panje
- 2 ounces lëng molle
- Garniturë: kanellë tokësore
Si ta Bëni
- Shake të gjithë përbërësit në një shaker koktej mbushur me akull.
- Silleni në një gotë koktej dhe të lartë me një copë kanellë.
Recetë për mirësjellje : Vodka UV
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 130 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 6 mg |
| karbohidratet | 16 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |