Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan
- kos (thjeshtë)
- 1 lugë gjelle hudhër (grirë)
- 1 majë kripë
- 1 majë e piper i zi
Si ta Bëni
- Në një tas të vogël përzierës, kombinoni të gjithë përbërësit. Llokoçis derisa të kombinohen mirë.
- Ftoheni derisa të jeni gati për t'u përdorur.
Ky salcë është i madh për kebabet, veggies - të freskëta dhe gatuar, dhe gjithashtu me patate të skuqura pita.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 10 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 2 mg |
| sodium | 26 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |