Kjo bukë e salmonit të modës së vjetër është një pjatë popullore e peshkut dhe një ushqim ngushëllues për shumë njerëz. Është një pjatë e shijshme e buxhetit. Ky është një ndryshim i mirë i ritmit nga patties salmon ose croquettes .
Shijoni patate të skuqura patate ose thërrime të bukës me vaj mbi krye për një grimë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 mund (16 ounces) salmon, drenazhuar
- 2 gota thërrime të buta bukë
- 2 vezë, rrahur lehtë
- 1/2 filxhan qumësht ose qumësht të avulluar
- 2 lugë qepë të copëtuar finely
- 1 lugë gjelle thekon thata majdanoz
- 1 lugë çaji kripë
- dash piper
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 350 F.
- Në një tas, copë salmon; shtoni përbërësit e mbetur dhe përzier mirë.
- Transferoni në një copë bukë 8 1/2-by-4 1/2-inch.
- Piqni për 45 minuta, ose derisa lopa të jetë e fortë.
Shërben 4.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 523 |
| Fat i shëndoshë | 20 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 189 mg |
| sodium | 536 mg |
| karbohidratet | 44 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 40 g |