Frog irlandez është një shtënë shtresa me një kombinim intrigues shije: krem irlandez dhe pjepër. Ky revole është shumë e ngjashme me një irlandez me shije frute, e cila tretet 2 pjesë krem irlandeze me 1 pjesë Midori. Bretkosa irlandeze është më e mira kur të dy likeret janë të ftohta dhe kremra irlandeze derdhet ngadalë mbi Midori.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 ons
- Midori liker pjepër (ftohur)
- 3/4 ons
- Liker irlandez krem (i ftohur)
Si ta Bëni
- Hidhi liken e pjepërit Midori në një gotë të shtënë .
- Ngadalë noton krem irlandez në krye. Mbajeni një lugë bar (ose ndonjë lugë, edhe pse lugët e barit kanë tendencë të punojnë më mirë) përmbysin pije dhe ngadalë derdhin kremën irlandeze mbi të, duke lëvizur lugën lart si mbush qelqi.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 143 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 20 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |