Ky selino fillestare e mbushur bën një meze të lehtë ose një meze të mirë për një festë apo vakt pushimi, dhe është e lehtë për t'u përgatitur. Krem djathë, seasonings, dhe majonezë të bëjë një përzierje e shijshme. Selami i mbushur me djathë plotëson shumicën e menysë në çdo kohë të vitit. Kjo është një recetë e madhe gatishmërisë me meze.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 6 gjethele selino
- 1 3-ons paketë djathë krem, zbutur
- 1/4 lugë çaji kripë
- 1/8 lugë çaji piper
- Opsionale: 1/8 lugë çaji
- spec i kuq
- Disa pika të salcës Worcestershire
- 1 lugë çaji majonezë ose më shumë sipas nevojës
Si ta Bëni
- Lani selino, veçoni gjeth, dhe prerë në gjatësi të barabarta, rreth 3 copa për kërcell.
- Në një tas të vogël, copë djathë krem me një pirun.
- Shtoni kripë, piper, paprikë, salcë Worcestershire , dhe majonezë të mjaftueshme për të bërë një konsistencë përhapëse.
- Mbushni copat e selino me djathë krem dhe përzierje majonezë. Nëse dëshironi, spërkatni me më shumë paprika për ngjyrë.
- Organizoni selino të mbushur në një pjatë dhe dridhuni tërësisht para se të shërbeni.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 20 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 5 mg |
| sodium | 21 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |