Pako një grusht antioksidant në salcën tradicionale të Falenderimeve të boronicës duke shtuar disa boronica të ëmbla. Nëse e quani atë salcë boronicë ose shije boronicë, asnjë Falënderim apo vakt Krishtlindjesh është i plotë pa disa, dhe kjo është një recetë e shëndetshme shtëpi që është pa yndyrë dhe me kalori të ulët.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan boronica të freskëta
- 1 filxhan lëng portokalli të freskët
- 8 ounce Kastrati të freskëta
- 1 lugë gjelle zest portokalli
- 3/4 filxhan sheqer
- 1 lugë çaji vanilje
Si ta Bëni
- Kombinoje të gjithë përbërësit në një tigan të mesëm mbi nxehtësinë mesatare. Cook derisa sheqeri të shpërndajë dhe manaferrat zbutur, për rreth 15 minuta.
- Hiqni nga nxehtësia, mbuloni dhe dridhuni.
- Ky salcë boronicë me recetën e boronicave është bërë më së miri që më parë të lejohet shijen e aromave.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 73 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1 mg |
| karbohidratet | 18 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 0 g |