Asnjë vakt irlandez nuk do të ishte i plotë pa njëfarë shpirtërore, apo jo? Me vetëm disa përbërës të thjeshtë, ky recetë për një kafe të vegan irlandeze pa qumështi është fundi i përsosur për ushqimin tuaj ose fillimi i përsosur për një mbrëmje të gjallë! Provoni një kafe vegan irlandeze që të shkoni së bashku me festimin tuaj të Ditës së Shën Patrikut , ose në çdo kohë që ju nevojitet një marrje e ngrohjes. Në fund të fundit, thjesht sepse jemi vegan, nuk do të thotë që nuk mund të kemi kafeinë dhe uiski!
Fakti Fun: A e dini se kafe irlandeze në të vërtetë nuk vjen nga Irlanda? Jo, vjen nga ... San Francisko.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2/3 filxhan kafe (të fortë brewed, nxehtë)
- 2 tbsp. Uiski irlandez
- 2 tsp. sheqer të papërpunuar
- Opsionale: krem whited vegan ose rrahur klasës së parë
Si ta Bëni
- Llokoçis së bashku kafe, uiski dhe sheqer, duke u siguruar që sheqeri të shpërbëhet.
- Garnizoni me një lugë bujare të kremit të pa-qumështit, nëse dëshironi.
Gëzoni kafen tuaj vegan irlandez!
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 105 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 8 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |