Ky marinadë e ëmbël e Bourbonit punon në mënyrë të përkryer vetëm për ndonjë gjë. Është një marinadë e butë kështu që ju do të dëshironi disa orë kohë marinating para se të pjek.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan Bourbon
- 1 filxhan sheqer kafe
- 1 filxhan vaj
- 1 filxhan mustardë
- 1 filxhan Worcestershire salcë
Si ta Bëni
- Kombinoje të gjithë përbërësit dhe përzihet derisa sheqeri është tretur plotësisht. Përdorni menjëherë.
- Marinoj mish për 4 deri në 12 orë. Nëse bëni përpara, ruani në frigorifer në një enë hermetike jo më shumë se 7 ditë pas përgatitjes fillestare.
- Ulja ose rritet receta sipas nevojës. Kjo do të bëjë mjaft, kështu që nëse ju jeni vetëm tiganisje një pjesë të vogël të mishit, atëherë përshtateni në përputhje me rrethanat.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 57 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 182 mg |
| karbohidratet | 9 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |