Ky recetë për një top djathë çokollatë chip është përkëdhelës përsosur shërbyer me crackers graham apo xhind zikaltër.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 8-ons paketë djathë krem, zbutur
- 1/2 filxhan gjalpë, zbutur
- 1/4 lugë çaji vanilje
- 3/4 filxhan sheqer pluhur
- 2 lugë sheqer kafe
- 3/4 filxhan miniaturë gjysmë-ëmbël patate të skuqura çokollatë
- 3/4 copë finely copëtuar dhe lehtë prish pecans, arra, bajame apo lajthi
Si ta Bëni
Në një tas përzierës, mundi djathin e krem, gjalpë dhe vanilje deri në gëzof. Shtoj gradualisht sheqerna, mundi vetëm derisa të kombinohet. Llokoçis në çipsin e çokollatës. Mbuloni dhe ftohuni për 2 orë. Vendi krem djathë përzierje në një pjesë të madhe të përfundojë plastike; formë në një top. Ftoheni për të paktën 1 orë. Vetëm para se të shërbejnë top roll djathit në arra.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) |
|---|
| kalorive | 167 |
| Fat i shëndoshë | 14 g |
| Fat i ngopur | 7 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 24 mg |
| sodium | 38 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 2 g |
(Informacioni i të ushqyerit mbi recetat tona llogaritet duke përdorur një bazë të të dhënave të përbërësve dhe duhet të konsiderohet një vlerësim. Rezultatet individuale mund të ndryshojnë.)