Këto biskota gatim kanë shumë aromë çokollate - ata do t'ju kujtojnë brownies. Nëse nuk keni lajthi, provoni këto biskota me arra të copëtuara.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 filxhan gjalpë (temperatura dhomë)
- 1/4 lugë çaji kripë
- 1 filxhan sheqer (grimcuar)
- 1 vezë (pamposhtur)
- 1 lugë çaji ekstrakt vanilje
- 2 sheshe çokollate (gjysmë-lëng, i shkrirë)
- 1 filxhan miell me qëllim të përgjithshëm (llokoçis para matjes)
- 1/2 filxhan lajthi (copëtuar, më shumë nëse dëshironi)
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 325 F. Fletë cookie të lyej ose të linjoni me letër pergameni ose mjete për pjekje silikoni.
- Në një tas përzierës me një kripë krem përzierës elektrik deri në dritë dhe gëzof. Gradualisht mundi në kripë dhe sheqer. Shto vezë; mundi mirë. Përzihet në vanilje dhe çokollatë.
- Përzihet në miell deri në përzierje. Dele në lajthitë e copëtuara.
- Niveli i hedhjes së lugëve të brumit, rreth 2 inç larg, mbi fletët e biskotave të greased.
- Vishni lehtë me një gotë fund të sheshtë të mbuluar me një leckë të lagur.
- Nëse dëshironi, spërkatni më shumë lajthi të copëtuar finely mbi majën e çdo cookie.
- Piqni për rreth 15 minuta, deri sa të vendosni.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Biskota e Krishtlindjeve me çokollatë Butterball
Walnut çokollatë Meringue Cookies
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 157 |
| Fat i shëndoshë | 10 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 19 mg |
| sodium | 65 mg |
| karbohidratet | 16 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 2 g |