Këto biskota janë flavorful dhe chewy, dhe ata bëjnë një trajtim të mrekullueshme fundjavë ose shtojcë lunchbox. Bëni këto me arra ose pecans, ose bëni ato pa arra dhe sasi me pak sheqer, ndërsa ata janë të nxehtë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota miell me qëllim
- 1/2 filxhan kakao unsweetened
- 1 lugë çaji pluhur pjekjeje
- 1/4 lugë çaji kripë
- 8 ounces gjalpë i pakripur (2 shkopinj), zbutur
- 1 filxhan sheqer ngjyrë kafe, të mbushur fort
- 2/3 filxhan sheqer i grimcuar
- 2 vezë të mëdha
- 1 lugë çaji ekstrakt vanilje
- 1 gota arra të prera imët ose pecans, opsionale
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 350 F.
- Shoshitini së bashku miellin, kakaon, pluhurin e pjekjes dhe kripën. Le menjane.
- Krem gjalpë dhe sheqerna deri në dritë dhe me gëzof. Beat në vezë, një në një, duke mposhtur pas çdo shtesë. Beat në vanilje.
- Me shpejtësi të ulët, rrahni në përzierjen e miellit pak në një kohë, derisa të përzier mirë dhe të qetë. Llokoçis në arra të copëtuara.
- Derdhni brumë me çokollatë me çokollatë mbi fletët e pjekjes së ngopur me lugë të rrumbullakosura, rreth 2 inç larg. Piqni për 12 deri 15 minuta, ose deri sa të vendosni. Nëse dëshironi, spërkatni me disa sheqer të grimcuar derisa janë të nxehtë.
- Le biskota të ftohtë në pans në një raft për rreth 5 minuta; bartni cookies me çokollatë në raft për të ftohur plotësisht.
Më shumë Cookies çokollatë
Cookies Chip Gjalpë Kikirik Chocolate
Cookies çokollatë crinkles
Cookies Chuck Crunch
Buka e ëmbël me çokollatë Cookies pa-pjekur
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 423 |
| Fat i shëndoshë | 26 g |
| Fat i ngopur | 11 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 116 mg |
| sodium | 241 mg |
| karbohidratet | 45 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 6 g |