Këto cookie cookie shtypit janë bërë me lëng limoni të freskët dhe zest. Sasi e biskotave me sheqer me ngjyrë të verdhë para pjekjes për t'i bërë ato më festive.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 shkopinj gjalpë të pakripur (6 ounces, zbutur)
- 1 lugë gjelle lëng limoni (temperatura dhomë)
- 1 lugë çaji limon zest
- 2 gota / 9 ounces miell me qëllim
- 1 filxhan / 3 1/2 ounces pluhur sheqer (analizohet)
- 1/4 lugë çaji kripë
Si ta Bëni
- Furrë ngroh paraprakisht në 350 F.
- Grease një fletë cookie ose linjë me letër pergamenë.
- Në një tas përzierës, kombinoni gjalpin, lëngun e limonit dhe lëvozhgën e limonit.
- Në një tas përzierës, kombinoni miellin, sheqerin dhe kripën.
- Përzieni përbërësit e lagët me përbërës të thatë vetëm derisa të laget.
- Brumë lugë në një shtyp cookie me një template pajisur të formës së dëshiruar.
- Cookies shtypni 2 inç larg në fletët e përgatitura pjekje.
- Piqni 10 deri në 12 minuta, ose deri në ngjyrë kafe të artë.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Cookies Gravitës Spritz
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 45 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 6 mg |
| sodium | 60 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |