I përshtatur këtë recetë për cookies sheqeri në një shkop nga Wilton. Brumë mund të jetë i mbështjellë dhe prerë ose shtypur në molds si e cila ka recessed notches për shkopinj. Brumë mund të lyehet dhe të spërkatet me sheqerna me ngjyrë para pjekjes, ose zhytur në dhe zbukuruar, ose i ftohtë me krem gjalpë ose krem mbretëror dhe pastaj zbukuruar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 8 ounces (2 shkopinj) zbutur gjalpë i pakripur
- 1 1/2 gota sheqer
- 1 vezë të madhe
- 2 lugë çaji vanilje
- 2 3/4 gota miell me qëllim
- 2 teaspoons pjekje pluhur
- 1 lugë çaji kripë
Si ta Bëni
- Vendi raft në qendër të furrës dhe ngrohjes në 400 gradë. Në një tas të madh, gjalpë krem me sheqer deri në dritë dhe me gëzof. Beat në vezë dhe vanilje. Në një tas të veçantë, futeni së bashku miellin, pluhurin e pjekjes dhe kripën. Shto në gjalpë-sheqer në tre shtesa, përzierjen pas çdo shtesë.
- Nëse shtypni në një enë cookie pan, mos e ftoheni brumin. Shtojini kavanozët me gatim me llak dhe shtypni brumë gjysmën e rrugës deri në zgavrat e panit. Nëse përdorni Blossom Pops Cookie Pan, vendosni 2.5 ounces në çdo zgavër dhe mbushni zgavrat tri herë për një total prej 12 cookies. (Këshilla ime është që të bashkëngjitni shkopinjtë e gjel sheqerit në pjesën e prapme të biskotës me krem mbretëror Pasi të pjeken. Kur të pjeken në biskota, fundi i shkopinjve tenton të digjet.) Piquni 10-12 minuta ose derisa të bluhet lehtë .
- Në qoftë se kodrina dhe prerja e cookies me këtë recetë, chill brumë të paktën 1 orë. Rrokullisni midis fletëve të lehta të letër pergamenë, prerë forma që lënë të paktën 1 1/2 inç mes çdo cookie, dhe piqni si më sipër. Best cookies dhe dekoroj.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 299 |
| Fat i shëndoshë | 18 g |
| Fat i ngopur | 10 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 116 mg |
| sodium | 230 mg |
| karbohidratet | 31 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 4 g |