Kjo salsa e lehtë është një shtesë e shijshme për të shërbyer me vetëm për ndonjë vakt. Është një kombinim i thjeshtë i pineapple, qepë të kuqe, dhe piper i kuq bell. Unë gjithmonë shtoj cilindër të freskët të copëtuar, por mos ngurroni ta leni jashtë nëse nuk jeni tifoz.
Shije tropikale e bëjnë salsa një piper të këndshëm për të shërbyer me peshq apo ushqim deti. Ajo gjithashtu shkon mirë me pulë dhe derri apo proshutë.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan pineapple (freskët, diced)
- 2 lugë qepë (e kuqe, e grirë)
- 2 teaspoons cilantro (copëtuar)
- 2 lugë bell piper (e ëmbël e kuqe, e grirë)
- 1 lugë gjelle lëng limoni
- 1 kripë dash
Si ta Bëni
- Kombino të gjithë përbërësit.
- Mbuloni dhe ftohuni deri në kohën e shërbimit. Bën rreth 1 filxhan.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 119 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 162 mg |
| karbohidratet | 32 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 2 g |