Përzieristi i Las Vegas, Gaston Martinez ka një ide fantastike në El Pepino: Vendosni një tequila reposado si Milagro në një margarita, pastaj shtoni kastravec, cilantro dhe bardhë veze për të sjellë një shije prej dheu. Rezultati është një goditje e goditur dhe po ndjek një trend gjithnjë në rritje në atë kastravec është duke bërë një numër paraqitjesh në kokteje. Është një përbërës i madh dhe shton një freski që pak ushqime të tjera mund të sjellin.
Kjo do të bënte një koktej të shkëlqyeshëm të drekës .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces Milagro Reposado Tequila
- 3/4 ons Bols
- Triple Sec
- 1 ons lëng limoni
- 3/4 ons
- shurup i thjeshtë
- 3 feta kastravec
- 6
- gjethe cilantro
- 1/4 ons
- E bardha e vezes
- Farë qumështi për garniturë
Si ta Bëni
- Përziejni kastravecin, cilantro dhe shurupin e thjeshtë në një shaker kokteje .
- Shtoni përbërësit e tjerë dhe akullin.
- Shkundni fuqishëm .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Garnizoni me një fetë të hollë të kastravecit.
Recetë mirësjellje Gaston Martinez për Milagro Tequila
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 260 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 46 mg |
| karbohidratet | 55 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 6 g |