Dashuruar gjalpë Kikirik do të gëzojë këtë të marrë në oriz tradicionale crispy trajtojnë recetë . Shto mini çokollatë, rrush të thatë ose karamele për t'i bërë ato edhe më të veçantë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 gota drithëra oriz
- Opsionale: 1 3/4 filxhanë mini patate të skuqura, rrush të thatë, Mini Baking Bits M & M, ose shtesa juaj e preferuar
- 4 gota me marshmallows miniaturë
- 1/2 filxhan gjalpë badiava
- 1/4 copë gjalpë
Si ta Bëni
- Grease një pan 13x9x2-inch pjekje.
- Kombinoje drithërat me copa buke ose patate të skuqura; hedh së bashku në tigan. Mbi nxehtësinë e ulët, shkrihet marshmallows, gjalpë badiava dhe gjalpë. Kur të shkrihet dhe të qetë, derdhni në mënyrë të barabartë përzierjen e drithërave dhe të hedhni derisa të veshni mirë.
- Me duart e butter, formë në topa 1 1/2-inç; vendoseni në letër të ngjyrosur. Cool deri vendosur. Shitore në enë të mbuluar fort.
Më shumë Nuk piqem ëmbëlsira Recipes
Asnjë piqem cookies me patate të skuqura çokollatë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 86 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 3 mg |
| sodium | 48 mg |
| karbohidratet | 14 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |