Një qumësht pak, salcë soje, dhe një mollë të shtuar në aromë e këtyre lehtë pishinë të ngadaltë lojë Cornish lojë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 mollë e madhe gatimi (e mbushur, e prerë në lagje)
- 1 lugë gjelle salcë soje
- 4 pemët e lojërave të kuqe të Cornishit
- 1 filxhan të thatë të bardhë të fitojë (ose verë e skuqur)
- 3 lugë molusqe portokalli
- 1/2 limon (lëng dhe lëkurë)
- 1/2 lugë çaji kripë
- 1/8 lugë çaji piper
Si ta Bëni
- Hidhini pikat e mollës në salcë soje, dhe vendosni një në zgavrën e çdo qime kurorë.
- Llokoçis verë, marmelatë, lëkurë limoni dhe lëng, kripë dhe piper në salcë soje mbetur dhe furçë mbi pula Cornish.
- Vendoseni pula me gji poshtë në një tenxhere të ngadaltë 5 deri 6 gradë; derdh salti i mbetur mbi të gjitha.
- Cover dhe kuzhinier në të ulët për 7 orë. Bie herë pas here pas 4 orësh të gatimit.
- Organizoni pula për lojë në një pjatë të nxehtë që shërben; të shërbejë me oriz.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Ëmbëlsirë Loja Lopët me patate dhe karrota
Pëllumba Cornish me gjalpë të gjatë dhe mbushje të egër Rajs
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 418 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 233 mg |
| sodium | 386 mg |
| karbohidratet | 21 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 52 g |