Rebuttal Muddled është një pije pak e ëmbël fantastike, e përzier paksa e përzier. Ajo u krijua gjatë sezonit të zgjedhjeve të vitit 2008 dhe është një shtesë e madhe për një menu të zgjedhjeve të partisë së zgjedhjeve të natës. Pije paraqet vodka grey Goose Le Citron dhe çifte që ndriçojnë agrume me limonadë të freskët të shtrydhur dhe mjedra të turbullta.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 5
- mjedër
- 1 lugë çaji sheqer
- 1 1/2 ounces
- Grey Goose Le vodka Citron
- 8 ounces të freskët-shtrydhur
- limonadë
- Garniturë: pykë limoni
Si ta Bëni
- Përziejuni 5 raspberries të freskëta me 1 lugë çaji sheqer.
- Hidheni në gotë të gjatë mbi akull.
- Top me vodka dhe limonadë.
- Garnizoni me pykë limoni.
Recetë mirësjellje: Grey Goose Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 585 |
| Fat i shëndoshë | 6 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 108 mg |
| karbohidratet | 107 g |
| Fibër diete | 47 g |
| proteinë | 19 g |