Këto biskota janë të shëndetshme të mjaftueshme për të kaluar për një mëngjes luksoz dhe shijshëm të mjaftueshme që ju do të jetë mall ata përsëri për rostiçeri tuaj pasdite. Yjet e këtyre biskotave janë kungull i njomë me një sasi të vogël të çokollatës. Kombinimi është në të vërtetë i shijshëm! Baza është tërshëra, miell gruri dhe banane. Arra - ose arrë tuaj të zgjedhur - japin këto butë, chewy trajton një përplasje të lehtë dhe një grusht proteina.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota miell gruri të tërë
- 1 filxhan me gatime të shpejta
- 1 lugë çaji kanellë terren
- 1/2 lugë çaji sode buke
- 1/4 lugë çaji kripë
- 1 banane te pjekur, te pjekur
- 1/4 filxhan gjalpë, temperaturën e dhomës dhe të zbutur
- 3/4 filxhan sheqer kafe
- 1 vezë të madhe
- 1 lugë çaji ekstrakt vanilje
- 1 filxhan copëtuar kungull i njomë
- 3/4 copë arra të copëtuara
- 1 filxhan çokollatë semisweet çokollatë
Si ta Bëni
Ngroheni furrën në 350 gradë
Në një tas, kombinoni përbërësit e thatë: miell, arra, kanellë, sode buke dhe kripë.
Në një tjetër tas të madh, lëvizje ose mundi banane, gjalpë, sheqer, vezë dhe vanilje të pjekur derisa të qetë.
Ngroheni ngadalë përzierjen e thatë në përzierje të lëngshme. Shtoni kunguj të njomë, arra, çokollata dhe përzierje derisa të formohet një brumë ngjitës.
Miell duart tuaja dhe brumë roll në topa 1-inch. Vendose topa në një fletë të pjekjes së rreshtuar.
Piqni biskota në 350F 12-15 minuta. Edges duhet të kthehet kafe e artë, ndërsa qendrat qëndrojnë pak të butë. Le biskota të ftohtë për rreth 10 minuta në fletë pjekje dhe transferimin në një raft tela për të ftohur plotësisht.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 210 |
| Fat i shëndoshë | 10 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 57 mg |
| sodium | 60 mg |
| karbohidratet | 26 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 5 g |