Ky koktej Jack-O-Lantern duket si një kungull kur zbukurohet, por nuk ka shije si një. Është një pije e pabesueshme që përzihet Konjak me portokall (gjithmonë një kombinim i mirë) dhe ka estetikë vizuale që janë perfekte për një parti spooky Halloween .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- Hennessy VSOP konjak
- 1 1/2 ounces
- lëng portokalli
- 1/2 ons
- limonadë me xhenxhefil
- 1/2 ons
- Portokalli Grand Marnier portokalli
- Garniturë: rrota portokalli
Si ta Bëni
- Kombinoje të gjithë përbërësit në një shaker kokteje .
- Zgarë në një xhami të modës së vjetër mbi akull të freskët.
- Fluturo një rrotë portokalli me një kthesë në gëlqere që mbyt në majë.
Recetë mirësjellje: Hennessy
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 122 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 16 mg |
| karbohidratet | 19 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 12 g |