El Presidente është një variant i thjeshtë dhe argëtues i Daiquiri. Në këtë recetë, shurupi i thjeshtë i Daiquirit zëvendësohet me lëng dhe pineapple grenadine. Rezultati është një koktej gjysmë i ëmbël tropikale.
Nëse ju pëlqen, kaloni xhami koktej dhe shërbejnë atë i gjatë dhe në shkëmbinj. Ju gjithashtu mund të dëshironi të ruani grenadinën për një rreshqitje pas lodhjes. Kjo do ta transformonte pijen në diçka të ngjashme me një Sunrise të Tequila . Ky është një kombinim argëtues për të luajtur, kështu që bëni atë!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- rum të lehta
- 1/2 ons
- lëng i freskët i limonit
- 1/2 ons
- lëng ananasi
- Dash i
- karafi
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 161 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |