Kjo recetë e sallatës së patates është një kombinim i mirë i kalitur, dhe patatet e reja i japin një aromë të veçantë. Është sallata e përsosur e patates për t'u përgatitur për cookout tuaj të madh, ose të marrë atë në një potluck verës.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 paundë patate të reja (ose patate të vogla të rrumbullakëta të bardha, të papjekura)
- 1/2 lugë çaji kripë
- 3 vezë të gatuar (të nxehura, copëtuar)
- 1 1/2 filxhan selino të grirë
- 1/2 deri 1 filxhan qepë e ëmbël (copëtuar imët)
- 1/2 filxhan majonezë
- 1 deri në 2 lugë çaji mustardë të përgatitur
- 1/2 filxhan copëtuar turshi ëmbël (me disa lëng)
- Kripë për shije
- Piper për shije
- Dash cayenne piper
- Garniturë: pluhurat e paprikës
Si ta Bëni
- Scrub patate dhe prerë në cubes 1-inch. Nëse është shumë e vogël, mund të dëshironi t'i leni të gjithëve.
- Vendosni patatet në një tigan dhe mbuloni me ujë deri në rreth një inç mbi patate. Shto 1/2 lugë çaji kripë. Mbuloni patate deri në tender.
- Drain dhe le cool.
- Kombino patatet me vezë të copëtuar, selino, qepë, majonezë, mustardë, turshi i ëmbël, kripë, piper dhe cayenne. Llokoçis në një majdanoz të vogël nëse përdorni, pastaj spërkatën paprika mbi krye.
Më shumë Recipes Sallatë Patate
- Sallatë me patate të skuqura
- Sallatë patate me bizele
- Sallatë Festive Purple Patate Me Cilantro
- Sallatë me patate të kuqe me krem kokrri dhe kopër
- Recetë gjermane të sallatës së patates
- Sallatat e patates
- Recipes ngadaltë paketat
- casseroles
- Indeksi kryesor i recetës
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 220 |
| Fat i shëndoshë | 13 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 84 mg |
| sodium | 271 mg |
| karbohidratet | 22 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 5 g |