Kjo recetë e lehtë për freskimin e freskët të fijes është e mrekullueshme me djathin e dhisë dhe baguettes ose shtresa në bare granola. Një tjetër mënyrë krijuese për t'i shërbyer kësaj buke të ftohës së frigoriferit është përzierja e disa bajameve të copëtuara në të dhe lugë mbi kos për një mëngjes të shpejtë e të shëndetshëm ose snack.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 20 fiq (të freskët dhe të pjekur)
- 1/4 filxhan uji
- 1/4 filxhan lëng limoni
- 1 lugë çaji sheqer kafe
- 1/4 lugë çaji ekstrakt vanilje
Si ta Bëni
Procesi të gjithë përbërësit së bashku në një procesor të ushqimit derisa kjo përzierje është plotësisht e qetë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 41 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1 mg |
| karbohidratet | 11 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 0 g |