Duke kërkuar për një aromë të mbushur, topin blu me një efekt freskues vizual dhe është kënaqësi për të ndërtuar? Një kandil deti është një mundësi e madhe. Ka pamjen e një deti të Karaibeve-blu dhe tendrils të bardha që lundrojnë rreth tij, që i japin koktej emrin e tij të frymëzuar nga detet. Për të marrë efektin e plotë të pijeve, do të dëshironit të derdhni ngadalë përbërësit mbi njëri-tjetrin, duke përfunduar me një notim të kujdesshëm të kremit.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ons
- vodkë
- 1 1/2 ons
- blu curacao
- 1 1/2 ons
- sambuca e bardhë
- Krem 1/2 ons
Si ta Bëni
- Mbushni një gotë të lartë me akull dhe shtoni vodka.
- Fluturoni kujdesin e kaltër ngadalë në krye, duke u përpjekur të minimizoni përzierjen e lëngjeve.
- Notoj sambuca në krye në të njëjtën mënyrë
- Notoj krem në pjesën e sipërme duke përdorur pjesën e pasme të një lugë bar.
- Llokoçis gradualisht dhe ngadalë që të mos shkatërrojnë efektin "kandil deti".
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 457 |
| Fat i shëndoshë | 7 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 16 mg |
| sodium | 319 mg |
| karbohidratet | 51 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 6 g |