Sigurohuni që të përdorni prerjen e prerjes së çelikut në këtë recetë të shijshme të mëngjesit bollgur të Crockpot mëngjes. Ju mund t'i gjeni në kanaçe së bashku me tërshërë të zakonshëm në supermarket.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan çeliku prerë çelur
- 1 filxhan
- Kastrati të thata (dhe / ose boronica)
- 1 filxhan data, copëtuar
- 4 gota ujë
- 1/2 filxhan gjysmë dhe gjysmë
- 2 lugë mjaltë
Si ta Bëni
- Spërkat brenda sobës së ngadaltë me llak për gatim . Kombinoje të gjithë përbërësit përveç gjysmës dhe gjysmës dhe mjaltit në tenxhere të ngadaltë, mbuloni dhe gatuajini të ulët për 7 deri në 8 orë.
- Llokoçis në gjysmë dhe gjysmë dhe mjaltë, dhe shërbejeni.
- Nëse ju pëlqen më shumë cilësi në bollgur tuaj, ju mund të brashtë kënaqur para gatimit. Vendosini ato në një shtresë të cekët në një fletë cookie dhe piruni ato në 350 F. për 15 deri 20 minuta, nxitje një herë gjatë kohës së gatimit, derisa kënaqet një ngjyrë ari më e errët. Le të ftohet plotësisht para se të kombinohen me pjesën tjetër të përbërësve në recetë. Llokoçis mirë para se të shërbeni.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 157 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 11 mg |
| sodium | 25 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 2 g |