Nëse jeni duke pritur që turqia të përfundojë ose të ulet dhe të shijojë festën e Ditës së Falënderimeve, Koktejka e Falënderimeve do të përputhet me mrekullisht me vaktin tuaj të festës.
Brandy kajsi dhe lëng limoni shtoni një përzierje delikate të shijeve të frutave në bazën martini dhe përgatit buds tuaj shije për zogun mouthwatering ju keni qenë gatim gjatë gjithë ditës.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 ons
- xhin
- 3/4 ons
- vermut (i thatë)
- 3/4 ons raki (kajsi)
- 1/4 ons lëng limoni
- garniturë:
- Qershi Maraschino
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë .
- Tërhiqeni në një xhami të ftohtë të modës së vjetër ose koktej.
- Dekoroj me qershinë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 140 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1 mg |
| karbohidratet | 18 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 3 g |