Një gin i thatë në Londër dhe karkaleca e kajsi kombinohen në Koktej të Bostonit për një pije të këndshme.
Aspektet bimore të xhinit shkëlqejnë kundër ëmbëlsisë me shije frutash të rakijve dhe grenadines, ndërsa limoni ekuilibri çdo gjë me pak gjizë. Shije e përfunduar është pak më shumë në anën e ëmbël se disa njerëz mund të gëzojnë.
Nga ana tjetër, nëse jeni një nga pijet me një dhëmb të ëmbël, ky është një koktej i madh për t'u provuar, sepse është një pije e këndshme e mesme.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ons
- Gin në Londër të thatë
- 1 1/2 ons kajsi raki
- 1/4 ons
- karafi
- 1 lugë gjelle gëlqere (1/2 copë)
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 171 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 5 mg |
| karbohidratet | 17 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 1 g |