Soho është pjesë e një koleksioni të koktejve të frymëzuara nga New York City krijuar për New Amsterdam në 2009 dhe është një pije e këndshme, veçanërisht për ata që duan të përdorin barëra.
Në këtë pije, ju do të gjeni nenexhik, lemongrass, dhe xhenxhefil çiftëzohet me botanicals e gin. Mbrapa atë me nektar agave (e cila është e rekomanduar mbi shurup opsional thjeshtë këtu), gëlqere, dhe xhenxhefil ale dhe ju keni një highball interesante që është e përkryer për pranverë dhe verë sipping .
Më shumë Cocktails frymëzuar nga New York City
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- New Amsterdam Gin
- 1 raft i
- nenexhik
- 1 rrjedhin prej
- lemongrass
- 1/4 lugë çaji tokë
- xhenxhefil
- 1 ons
- agave nektar ose
- shurup i thjeshtë
- 1 ons
- lëng limoni
- 2 ounces
- Limonadë me xhenxhefil
Si ta Bëni
- Pritini lemongrass në copa të vogla dhe kombinoni një pëllëmbë të vogël të plotë në fund të një shaker koktej me nenexhik, muddling deri aromë është lëshuar.
- Shto xhenxhefil, nektar, gin dhe lëng limoni.
- Shkundni fuqishëm .
- Zgarë në një xhami të mbushur me akull të lartë deri në 3/4 të plotë.
- Lëreni lart me birrë xhenxhefil.
- Garnizoni me një rrotë të gëlqeres që është thurur me një kashtë limoni.
Recetë mirësjellje: New Amsterdam Gin
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 335 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 11 mg |
| karbohidratet | 51 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 2 g |