Këtu është një martini që shkëlqen aq të ndritshme sa dritat e Hollivudit. Është versioni i zoti i koktejit popullor të Hollivudit , që nuk është ndryshe nga fakti se është tronditur dhe shërbehet pa akull.
Kombinimi fantastik i mjedrës së zi dhe i pineapës është i përsosur për netët e nxehta të verës dhe e bëjnë këtë koktej një freskuese, të lehtë, aromë të mbushur me shije.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 ounces
- vodkë
- 1/2 ons
- liker i zi buti
- 1 dash
- lëng ananasi
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 244 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 7 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |