Kiss Vampire është një emër i njohur për kokteje Halloween të cilat shpesh përfshijnë një efekt të gjakut dripping. Kjo ndjek shembullin dhe është një përzierje e shijshme për të nisur.
Baza e pijeve përfshin Midori (shkëlqimi i gjelbërt i të cilit është një tjetër preferuar për libacione të mërzitshëm) dhe vodka e aromatizuar me portokalli të gjakut nga Skyy. Shto lëng pineapple dhe një pak krem për ta bërë atë të ngjajnë një colada, dhe ju keni një pije e madhe mjaft e drithërues për bash tuaj të ardhshëm Halloween. "Gjaku" është krijuar me një rreshqitje të grenadines, e cila bën një efekt zbavitës dhe shton një prekje të ëmbël.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Midori Melon liker
- 1 ons
- Skyy Infusions Vodka e gjakut
- 2 ounces
- lëng ananasi
- 1/2 ons
- krem
- G Arnish:
- karafi
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit përveç grenadines në një shaker koktej mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Zgarë në një xhami të modës së vjetër të mbushur me akull të freskët.
- Hedh grenadinën në krye për të krijuar një efekt gjakderdhjeje .
Recetë mirësjellje: SKYY Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 288 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 16 mg |
| sodium | 16 mg |
| karbohidratet | 45 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |