Këto oysters skuqur janë goditur dhe të thellë skuqur në përsosmëri. Shërbyer me salcë tartrash ose salcë kokteje , ose përdorni në një po'boy të stilit të skuqur.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota oysters (drenazhuar dhe tharë tërësisht)
- 1 filxhan miell
- 1 lugë çaji kripë
- 1 lugë çaji piper i kuq
- 2 vezë
- 2 lugë ujë
- 1 filxhan gjobë breadcrumbs thatë
Si ta Bëni
- Në një tas, kombinoni miellin, kripën dhe paprikat.
- Në një tas tjetër, vërshoni vezët me ujë.
- Vendosni thërrimet e bukës në një tas të tretë.
- Dip oysters në përzierje miell, pastaj dip në vezë, pastaj pallto me thumba gjobë bukë e thatë.
- Fry në grumbuj në vaj të nxehtë në rreth 370 ° deri browned bukur, rreth 2 minuta.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 185 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 69 mg |
| sodium | 398 mg |
| karbohidratet | 25 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 6 g |