A ju kujtohet ato pak sheqer mbuluar fëmijët gummy quajtur Sour Patch Kids që ju bëri pucker kur keni qenë një fëmijë? Kjo është ajo që i pëlqen Margaritës - dhe është fantastike. Margarita e thartuar e kap me spektrin e shijeve të thartë, i përziejnë ato dhe i shtyn ato në një pije të mbushur me shije, të përbërë nga sheqer, që është perfekte për pasdite të nxehta të verës ose kurdo që të keni një dhëmb ëmbël të thartë. Ashtu si Gummi Bear Margarita , ju gjithashtu mund të shtoni karamele të gomuar në akull për një trajtim shtesë kur ju shërbeni këtë në shkëmbinj.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 oz
- Voodoo Tiki Green Dragon Tequila
- 1/2 oz
- Liker pjepër Midori
- 1/2 oz
- sekondë e trefishtë
- 1oz
- misër të përzier
- 1 oz
- lëng portokalli
- Splash e Roses lëng limonit (lundruar në krye)
- 2 lugë sheqer për perimetrin
- Garniturë: limoni i veshur me sheqer
Si ta Bëni
- Rim një xhami të ftohtë margarita me sheqer.
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në xhamin e përgatitur.
- Garnizoni me një limon të veshur me sheqer.
Kjo Margarita gjithashtu mund të shërbehet në shkëmbinjtë ose të përzier me rreth 1 filxhan akulli.
Recetë mirësjellje Voodoo Tiki Tequila
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 402 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 840 mg |
| karbohidratet | 95 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |