Ky është një shurup i shkëlqyer i flavor-infuzion i thjeshtë dhe mund të shtohet në kokteje që thërrasin për shurup të thjeshtë si Nutty Martini ku vanilja dhe xhenxhefil mund të përmirësojnë ende nuk e rrënojnë flavors bazë të pije. Kjo do të ruhet deri në një javë kur të ngrohet.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 8 ounce sheqer
- 8 ounces ujë
- 1/4 filxhan
- xhenxhefil (i freskët dhe copëtuar)
- 2
- fasule vanilje (ndarë dhe scraped)
Si ta Bëni
- Kombinoje të gjithë përbërësit në një tigan dhe sjell një çiban për një minutë.
- Hiq nga nxehtësia dhe le të pjerrët për 20 minuta.
- Zgjejini kokrrat e vaniljes dhe xhenxhefil dhe shurupe të freskëta.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 141 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 30 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 5 g |