Shije e butë, me lule e Beefeater Dry Summer Edition Gin më frymëzoi të luaja me një shije me shije frute, bërthamore në një koktej të preferuar, Gin Fizz .
Kjo recetë shton shegë nëpërmjet PAMA Liquor me vetëm një aluzion të livando për të theksuar xhin. Nëse është e nevojshme, lëngu i shegës mund të përdoret dhe rekomandohet lëng i freskët i limonit dhe sode nga një sifon ose krijues tjetër i seltzer.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces gin (
- Beefeater Dry Summer Edition )
- 1/2 ons
- Liker PAMA
- 1/2 gëlqere (
- juiced )
- 1 lugë çaji
- shurup me livando të thjeshtë (1 bar paund)
- Opsionale: 1
- E bardha e vezes
Si ta Bëni
- Derdhni shpirtrat, lëngun, shurupin dhe vezën e bardhë në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni me forcë (më shumë se zakonisht nëse përdorni bardhë veze për të siguruar se është e përzier plotësisht me përbërësit e tjerë).
- Shtrëngoni në një xhami të ftohtë të lartë të mbushur me kube akulli.
- Përfundo me ujë sodë.
Më shumë Këshilla për Fizz Gin shegë
Ndërsa veza është fakultative, rekomandohet gjithashtu. Bardha e vezës shton një cilësi të këndshme që është e zakonshme në pije klasike të fizz dhe, edhe pse pirja është e mirë pa atë, ajo bën një koktej më të ëmbël.
Në një moment, ju do të duhet të gjeni një zëvendësim për xhin, sepse kjo shishe Beefeater do të jetë në dispozicion vetëm gjatë verës së vitit 2010, kështu që unë sugjeroj që të shkoni me stilin e ri të gins si Hendrick ose G'Vine . Çdo gin me një profil të butë dhe unik do të bëjë mrekulli këtu.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 87 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 11 mg |
| karbohidratet | 17 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |