Përdoreni këtë kore kore të vaniljes për mbushjen tuaj të preferuar me byrek. Eshte vecanerisht e mire per nje byrek te pa-pjekur si gjaku i kungullit ne foto.
Përdoreni atë për çdo tortë në vend të një cracker graham apo kore të tjera cookie crumb.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 filxhanë thërrime të bukura vanilje, rreth 30 deri 35 biskota
- 2 lugë sheqer të grimcuar
- 5 lugë gjelle gjalpi, zbutur
Si ta Bëni
- Ftohni furrën në 350 F.
- Përzierni përbërësit tërësisht.
- Shtypni në pjesën e poshtme dhe deri në anët e një pjatë byrek prej 9 inç.
- Piqni për 8 deri në 10 minuta.
- Ftoheni mirë para mbushjes.
Shërben 8.
Këshilla dhe ndryshime
- Shtoni disa lugë copa të pjekura të imta ose arra në thërrimet e cookies.
- Replace crumbs vanilje meshë me crumbs gingersnap për një kore gingersnap.
- Zëvendësoni thërrimet e vaniljes së meshkujve me thërrimet e biskotave me çokollatë, krisurët e kafshëve të tokës ose thërrimet e cookie-ve të kastravecave.
- Shtoni rreth 1/2 lugë çaji kanellë ose erëza të tjera në thërrime.
Më shumë Recipes
Kanellë Graham Cracker Pie Crust
14 Desserts ftohtë për ditët e nxehta të verës
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 5281 |
| Fat i shëndoshë | 326 g |
| Fat i ngopur | 115 g |
| Fat i pangopur | 142 g |
| kolesteroli | 1,956 mg |
| sodium | 2,090 mg |
| karbohidratet | 3 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 547 g |