Meleku ose melasa e rregullt ndihmojnë shije këtë salcë shijshme Barbecue. Përdoreni këtë salcë Barbecue të stilit jugor në brinjë, bërxolla, steaks ose burgerë.
Është një kombinim i thjeshtë, i përkryer i kalitur me salcë domatesh, melasë dhe uthull.
Receta lehtë dyfishohet ose trefishohet.
Recipe të ngjashme: Salcë Barbecue Jim Beam
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 mund / 8 ounces salcë domate
- 1/3 melasë filxhan (ose melasë melekuqe)
- 1/4 filxhan uthull
- 1 hudhër karafil (i grirë)
- 1 lugë çaji pluhur djegës
- 1/2 teaspoon piper i zi
- 1 kripë dash
Si ta Bëni
- Kombinoje të gjithë përbërësit në një tigan të vogël. Sillni një çiban, ulni nxehtësinë në të ulët dhe ziejini për 10 minuta.
- Bën rreth 1 filxhan salcë Barbecue.
- Për brinjën me brumë me furrë, baste gjatë orës së fundit të pjekjes.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 38 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 20 mg |
| karbohidratet | 9 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |