A mendoni se mund të bëni ëmbëlsirë në tenxhere tuaj të ngadalshëm? Kjo recetë e ngadalshme e pudingut të orizit është një nga ato desserts që do të dëshironi të bëni përsëri dhe përsëri, sepse është kaq e lehtë. Sasi e vogël e kanellës në majë para se të shërbejnë për ta bërë atë të duket tepër e veçantë. Banane dhe luleshtrydhe gjithashtu bëjnë një shije të mirë për këtë recetë buding oriz.
Mos Mis: 10 Recipes Puding Rajs që do të bëjë ujin tuaj në gojë
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 filxhan jasemini, basmati ose oriz të tjera kafe të gjata (oriz i bardhë është në rregull)
- 1/3 filxhan sheqer i grimcuar
- 1 mund të qumësht kokosit (drita është në rregull)
- 1-1 / 2 gota 2% ose qumësht të plotë
- 1 lugë gjelle gjalpë
- 1 lugë çaji vanilje
- 1 lugë çaji kanellë
Si ta Bëni
- Derdhni greshtën e ngadaltë të tenxhere me llak gatim.
- Shtoni të gjithë përbërësit në tenxhere të ngadalshëm . Llokoçis, mbuluar, dhe kuzhinier në 4-6 orë të larta.
Mos Mis: Stovetop Rajs Puding Recipe
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 345 |
| Fat i shëndoshë | 21 g |
| Fat i ngopur | 16 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 17 mg |
| sodium | 50 mg |
| karbohidratet | 37 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 5 g |