Nëse tashmë është mirë, pse rrëmujë me të?
I tillë është mendimi për çdo recetë që është ashtu si ju pëlqen; dhe kjo është një variant klasik Cajun, ashtu si bëri gjyshja.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 6 patate të skuqura (Idaho) të mesme (rreth 2 paund) * peeled ose unpeeled
- 1 lugë çaji kripë për gatim patate
- 1 filxhan majonezë
- 1 filxhan selino copëtuar
- 3/4 qepë të copëtuar
- 1/2 filxhan copëtuar majdanoz freskët kaçurrel
- 3 vezë të copëtuara fort të gatuara
- 1 1/2 teaspoons mustardë kafe (Cajun ose Creole)
- 1 1/2 lugë çaji kripë
- 1/2 teaspoon piper i bardhe
- 1/2 teaspoon piper kajsi
Si ta Bëni
- Cook patate në valë, ujë të kripur deri tenderit, 30-40 minuta. Drain, ftohtë, fetë, dhe vendin në një tas të madh.
- Shto përbërësit e mbetur në patate në tas, dhe butësisht, por tërësisht hedh për të përzier mirë.
Këshilla: Mund të bëhet deri në dy ditë përpara dhe të mbahen në frigorifer.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 420 |
| Fat i shëndoshë | 31 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 120 mg |
| sodium | 904 mg |
| karbohidratet | 30 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 8 g |