Shpejt përgatitni këtë recetë të gatuar të majmullit të majmur dhe mund ta ktheni një vakt të zakonshëm të javës në diçka të veçantë. Shërbejnë edhe në darkë ose në tubime familjare.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 mund (7 deri në 8 ounces) mish gaforre
- 1 mund krem me supë kërpudha, (98% zvogëluar yndyrë)
- 1/2 filxhan crumbs mbushur kalitur
- 1/2 copë piper i gjelbër i copëtuar
- 1/2 filxhan selino copëtuar
- 1/2 filxhan majonezë
- Salcë Tabasco, për shije
- Cajun erëza, për shije
Si ta Bëni
- Kombinoje të gjithë përbërësit në një tas të madh përzierës.
- Derdhni në një pjatë 1 deri në 1 1/2-quart pjatë me lyerje të lehtë. Piqeni në 350 ° për 45 deri në 55 minuta, ose deri sa të nxehtë dhe me flluska.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 498 |
| Fat i shëndoshë | 43 g |
| Fat i ngopur | 17 g |
| Fat i pangopur | 10 g |
| kolesteroli | 116 mg |
| sodium | 592 mg |
| karbohidratet | 14 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 14 g |