Është e këndshme të shohësh livandën që përdoret më shpesh në kokteje. Brogue nga New York City Mixologist Leo Robitschek i njëmbëdhjetë Madison Park është një përdorim fantastik i barishte së bashku me skocez.
Përdorimi i Drambuie me Highland Park e bën këtë të ngjashme me një gozhdë të ndryshkur dhe në qoftë se ju pëlqeni atë koktej të preferuar të skotave, ju mund të gjeni se duke shtuar livando dhe limon çdo herë pas here për të qenë një kalim i këndshëm nga norma. Në këtë drejtim, unë do ta konsideroj këtë një gozhdë të shtuar të ndryshkur dhe do të jetë një kënaqësi për të shijuar gjatë gjithë vitit.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces scotch (
- Highland Park 12 vjet Vjetër Single Malt Scotch Whisky )
- 1/2 ons
- Drambuie
- 3/4 ons lëng limoni
- 1/2 ons
- shurup me livando me mjaltë
Si ta Bëni
- Kombinoje përbërësit në një shaker koktej me akull .
- Shake dhe tendosje në një xhami gurë .
- Dekoroj me livando të thata.
Recetë mirësjellje: Highland Park Uiski Uiski
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 202 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 8 mg |
| karbohidratet | 20 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 6 g |