Ky është një Cat Zi që ju nuk do të keni ndër mend të kaloni rrugën tuaj! Në shikim të parë, ju mund të mendoni se kombinimi i shijes është pak i çuditshëm, por funksionon. Mendoni si një cola me qershi me qime me një kthesë boronicë. Kjo është një pije e lehtë e gjatë për të bërë dhe për të shërbyer në një parti të Halloween .
Nëse ju nuk keni raki qershie, një liker qershi si maraschino do të punojë mirë në vendin e vet.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- vodkë
- 1 ons
- raki qershi
- 4 ounces lëng boronicë (pak a shumë sipas nevojës)
- 4 ounces cola (pak a shumë sipas nevojës)
Si ta Bëni
- Hidhni shpirtrat në një xhami të lartë të mbushur me akull.
- Mbushni xhami me sasi të barabarta me lëng boronicë dhe cola.
- Ndaj .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 242 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 29 mg |
| karbohidratet | 38 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |