Kur hitet e vjeshtës dhe njerëzit kërkojnë një pije festive sezonale, shumë njerëz kërkojnë një Martini të Pumpkin . Këtu është një hyrje për një pije kungulli të gjatë që është mjaft interesante. Ndoshta pjesa më e mirë e këtij recetë është se ju nuk keni nevojë të gjuani një liker kungulli - një pure e vogël kungull do t'ju japë të gjithë aromën që ju nevojitet.
Diçka që nuk shohim në shumë kokteje të shijuara nga kungulli është xhenxhefil dhe është me të vërtetë bukur këtu me kungull të freskët. Dy flavors janë një plotësues natyrore dhe kjo vodka është e bukur dhe me aromë. Vodka e xhenxhefilit e kap vëmendjen tuaj dhe e mban atë me shije komplekse, duke e bërë atë një mikser të madh.
Një gjë që ju mund të dëshironi të shtoni në këtë recetë është një top off e një aleat xhenxhefil të tilla si Vernor's. Me të vërtetë nuk ka nevojë për të, por është një gjë e mirë nëse dëshironi të shtoni një prekje shtesë ëmbëlsie.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounce xhenxhefil vodka
- 1/2 lëng lëng limoni
- 1 ons
- kungull pure
- Splash e ujit mjaltë (pjesët e barabarta mjaltë dhe ujë)
Si ta Bëni
- Kombino përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni fuqishëm .
- Tendos mbi akull të freskët në një xhama me kolin .
- Garnizoni me një fetë të gjallë xhenxhefil.
Recetë mirësjellje: SKYY Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 170 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 12 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |